Дистанційне навчання у закладах освіти Петрівського району

Щоб уникнути поширення коронавірусної інфекції, в Україні із 13 березня 2020 року призупинено діяльність закладів освіти(заборонено перебування здобувачів освіти у закладах освіти). Міністерство освіти та науки України рекомендувало педагогам організувати дистанційне навчання.

Педагогічні колективи закладів освіти Петрівського району оперативно зреагували на введені обмеження.

У зв’язку з тривалим періодом призупинення навчання комунальна установа «Петрівський РЦОЗО» та керівники закладів освіти району оперативно прийняли рішення не переривати навчання під час карантину, а використовувати можливості дистанційного навчання.

Адже закрита на карантин школа ще не свідчить про відсутність уроків і необхідних для повноцінного освітнього процесу заходів.

В закладах загальної середньої освіти видані відповідні накази, вчителі склали індивідуальні плани роботи на час карантину, на сайтах закладів освіти створені окремі вкладки «Дистанційне навчання», розміщені розклади занять, де зазначено час проведення, інформаційні матеріали та активні посилання, додаткові ресурси (відео, завдання, тести).

З перших днів карантину вчителі пояснили дітям, що насправді карантин – це не продовження канікул. Домовилися як вони разом з учнями планують працювати під час карантину.

Кожен день учителі школи в електронному режимі інформують учнів та батьків про домашні завдання з усіх предметів та надають рекомендації та побажання батькам з приводу організації навчання під час карантину. Учитель і клас завжди поруч, хоч і віртуально. Вчителі надають консультації, перевіряють домашні завдання, рекомендують відповідні адреси веб-сайтів тощо. Це допомагає учням при виконанні домашнього завдання, самостійного вивчення матеріалу.

Діти переглядають відеопрезентації та відеоуроки на комп’ютері або смартфоні. Учні мають можливість опрацьовувати навчальні теми, виконувати самостійні роботи та тести. Вчителі контролюють виконання учнями своїх завдань. Старшокласники, які готуються до ЗНО, мають змогу самостійно розв’язувати тестові завдання попередніх років і прослуховувати курси підготовки, що є на онлайн-платформах Prometheus, edera, ilearn, Be Smart, інші.

Заклади освіти почали ширше використовувати сервіси, які дають можливість оцінювати знання учнів.

Основними формами роботи з учнями, відповідно до рівня інформаційно-комуникаційної компетентності, вчителі обрали сучасні сервіси електронної комунікації . Дистанційне навчання учнів здійснюється завдяки використанню всіх технічних та інформаційних засобів: електронної пошти, соціальних мереж, засобів он-лайн зв’язку тощо. Кожен учитель сам обирає доступну дітям і батькам форму проведення дистанційних занять. Використовують багато різноманітних платформ для дистанційного навчання, зокрема «Мій клас», «Клас Тайм», «На урок», «Всеосвіта» та ін. В сьогоднішніх умовах також ефективне спілкування й через онлайн-платформу «ZOOM».

Для дистанційного навчання вчителі також використовують різні додатки від Google. Такі інструменти як «Документ», «Таблиці», «Класна кімната» дозволяють прикріпити відео або тести. Педагоги підбирають матеріали для занять на освітніх платформах «ЕдЕра», «Прометеус», «Освіторія», «Уміти вчитися», «Про школу» та ін.

На допомогу керівникам закладів освіти та педагогічним працівникам, районний методичний кабінет створив блог «Дистанційне навчання у закладах освіти Петрівського району», де розміщуються матеріали на допомогу вчителям-предметникам щодо упровадження дистанційного навчання. Розміщено підбірки інструкцій для впровадження дистанційного навчання, посилання на відео, презентації, розробки, сайти, блоги, предметні матеріали.

Для педагогів та керівників активно поповнюється матеріалами групи у соціальній мережі Facebook - «На допомогу керівникам закладів освіти району» та «Петрівський РМК», звідки керівники та педагоги черпають нову, корисну та актуальну інформацію.

Для педагогічних працівників різних категорій (початкові класи, географія, фізична культура, трудове навчання, інформатика, математика, фізика та інші) у сервісі ZOOM проводяться онлайн –навчання з питань: підготовка онлайн уроків, підбір платформ для проведення уроків, оцінювання роботи учня, підбір матеріалу до уроку в умовах карантину.

Щопонеділка у онлайн - режимі у системі ZOOM директор комунальної установи «Петрівський РЦОЗО» Григорій Москалець, разом із методистами методичного кабінету проводить нараду із керівниками закладів освіти з питань упровадження дистанційного навчання у закладах освіти району та надає практичні поради щодо практичної та дієвої організації дистанційного навчання у закладах освіти.

Керівники закладів освіти у ході наради інформують про організацію роботи закладу, учителя, учня у режимі карантину. Розкривають основні підходи щодо організації та обліку реалізації освітнього процесу, організації, координації та здійснення контролю за виконанням учителями освітніх програм, оцінювання результатів навчання здобувачів освіти та способи фіксації.

На останній онлайн - нараді комунальної установи «Петрівський РЦОЗО» із керівниками закладів освіти були розглянуті питання щодо організації роботи закладу у режимі реального часу, організації та обліку реалізації освітнього процесу.

У ході наради обговорили недоліки дистанційного навчання та шляхи їх подолання, розглянули лист щодо підсумкового оцінювання здобувачів освіти, завершення навчального року та проведення ЗНО для учнів 11 класу. Присутні мали змогу висловити свою думку, послухати пропозиції інших.

Методисти РМК обмінялися інформацією щодо організації дистанційного навчання вчителями - предметниками. Відзначено, що вчителі постійно працюють над підвищенням свого професійного рівня, проходять онлайн курси, тренінги, навчання, вебінари. Під час карантину, а особливо у період канікул, педагоги закладів освіти району активно займалися самоосвітою. Ці знання вони застосовують при використанні дистанційних платформ, які забезпечують взаємозв’язок між учнем, педагогом і батьками.

А завдяки дистанційному навчанню зможемо забезпечити виконання навчальних програм та організовано завершити навчальний рік.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.