Про підсумки інтернет-семінару учителів хімії та біології

Серед сучасних технологій навчання, які допомагають учневі не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його компетентностей, особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення. Вона допомагає вчителю підвищити мотивацію учнів, більш раціонально, активно побудувати освітній процес. Як організувати навчання за цією технологією, які методи та прийоми можна використати на уроках – ці та інші питання було обговорено під час районного інтернет-семінару вчителів біології та хімії з проблеми «Формування предметних та життєвих компетентностей під час викладання хімії та біології шляхом технологій розвитку критичного мислення», який проходив із 16 по 24 квітня 2020 року на базі Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів.
Вчителі хімії та біології району опрацювали особливості планування уроку за цією технологією, окремо виділивши найпопулярніші методи для кожного з його етапів. Учитель хімії та біології Петрівської ЗШ І-ІІІ ступенів Віксіч В.М. представила багато цікавих, сучасних, практично-спрямованих матеріалів, які довели переваги уроку в системі критичного мислення перед традиційним навчанням, переконала учасників, що критичне мислення не просто технологія навчання, а спосіб мислення сучасної людини, що саме ця технологія допомагає педагогам у формуванні ключових компетентностей школярів.
Практичне застосування методів технології розвитку критичного мислення вчителі мали змогу побачити на прикладі розробок уроків, опрацювання збірки міні-досліджень з ботаніки, матеріалів використання технології в умовах дистанційного навчання. Своїми доробками з визначеної проблеми поділилися майже всі учасники заходу.
У своїх відгуках педагоги підкреслили актуальність проблеми семінару, високо оцінили рівень його проведення, відзначили глибоку методичну компетентність організаторів у технології розвитку критичного мислення та практичнуспрямованість заходу.Також зазначали, що дуже багато цікавого і надзвичайно потрібного в роботі було представлено, а отримані знання мають практичне спрямування та сприятимуть підвищенню ефективності роботи кожного, хто взяв участь у семінарі.
Коментарi