Про підсумки інтернет-семінару заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи

Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо нема руху вперед, то неминуче починається відставання.
В.О. Сухомлинський
Із 26 по 30 листопада на базі Чечеліївської ЗШ І –ІІІ ступенів, філії Новостародубської ЗШ І-ІІІ ступенів, пройшов районний інтернет-семінар із проблеми «Методична робота як один із чинників забезпечення інноваційного розвитку закладу освіти в умовах модернізації освіти».
Проблема не нова, але у світлі вимог останніх документів вимагає уваги. Аналізуючи тенденції сучасного стану та розвитку освіти, бачимо, що основні виклики сьогодення пов’язані з підготовкою педагога до роботи в умовах Нової української школи.
Реалії сьогодення виставляють нові вимоги до сучасного вчителя, який має вміти працювати за умов вибору педагогічної позиції, змісту, форм, технологій, засобів навчання тощо; постійно перебувати в режимі розвитку, застосування нових методик та підходів, здійснення освітнього процесу з урахуванням можливостей сучасних інформаційних технологій та орієнтування на розвиток особистості, здатної до постійного оновлення знань та швидкої адаптації до змін.
Та поряд із необхідністю реагувати на швидкі зміни, постійно самовдосконалюватися педагог повинен пам’ятати про одну із найглобальніших проблем останніх десятиліть - проблему здоров’язбереження: формування основ здорового способу життя, створення здоров’язбережного освітнього середовища, становлення духовного, психічного та фізичного здоров’я особистості, формування у дітей відповідального ставлення до нього як найвищої індивідуальної та суспільної цінності. Тому у розділі « Презентуємо досвід» учасники мали змогу ознайомитися із надбаннями закладу освіти щодо впровадження здоровꞌязбережувальних освітніх технологій. Матеріали з проблеми презентувалися під час проведення обласного майстер-класу «Впровадження здоровꞌязбережувальних технологій на засадах Концепції «Нова українська школа».
Корисними для ознайомлення і впровадження у практику роботи будуть нормативно-правові документи. що регламентують організацію науково-методичної роботи, освітнього процесу в сучасних умовах, порядок здійснення інноваційної діяльності. створення безпечного освітнього середовища та попередження і протидії булінгу, алгоритм проведення самооцінювання діяльності закладу освіти, організації дистанційного навчання, розміщені у розділі «Теоретичний мінімум»
Матеріали, що стануть у нагоді заступникам директорів з навчально-виховної роботи у роботі з педагогами, розміщені у розділі «Кейс на допомогу» (ресурси на допомогу вчителям для організації дистанційного навчання, ресурси для вчителя початкових класів, вебінари з питань атестації, педагогів, адаптації школярів, дистанційного та змішаного навчання, формувального оцінювання, документування управлінської діяльності, самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу тощо)
У роботі інтернет-семінару взяли участь заступники із навчально-виховної роботи, педагоги Петрівського та Олександрійського районів.
У ході знайомства-презентації учасники інтернет-семінару презентували на дошці Padlet особливі атрибути своїх закладів освіти, взяли активну участь в опитуванні «Відзначте той розділ семінару, який для вас є найкориснішим», обговоренні матеріалів, презентованих у кожному з розділів. За результатами опитування найкориснішим виявився розділ «Кейс на допомогу» ( 11 учасників), «Презентація досвіду» (6 учасників), «Теоретичний мінімум» (4 учасники). Учасники семінару відзначили, що у ході інтернет-семінару вдало розкрито суть організації методичної роботи в сучасних умовах, що своєчасно організована діяльність та злагоджена система роботи, створена у закладі, спонукає до засвоєння новітніх методів навчання й розвитку професійної майстерності кожного вчителя.
Учасники семінару зазначили, що отримали необхідну інформацію, яку використають у своїй роботі. У своїх відгуках вони підкреслили актуальність проблеми семінару, високо оцінили рівень його проведення, відзначили практичну спрямованість заходу. У побажаннях прозвучали слова щирої подяки адміністрації закладу, педагогічному колективу за змістовне проведення інтернет-семінару:
Коментарi